YALIN Analiz Hizmetleri A.Ş.
Filters
Gelişmiş Arama
RSS

Blog

2021/18 TEKSTİL, DERİ VE KONFEKSİYON ÜRÜNLERİNİN DENETİMİ TEBLİĞİ UYGULAMASI HAKKINDA

7 Kasım 2020 tarihli 31297 sayılı resmi gazetede yayınlanan BAZI TEKSTİL, KONFEKSİYON VE DERİ ÜRÜNLERİNİN DENETİMİNE İLİŞKİN TEBLİĞ (ÜRÜN GÜVENLİĞİ VE DENETİMİ: 2021/18),kısa bir süre sonra 30 Aralık 2020 tarihli 31350 sayılı resmi gazetede yayınlanan BAZI TEKSTİL, KONFEKSİYON VE DERİ ÜRÜNLERİNİN DE...

Güneş Gözlükleri ve CE Belgelendirme

CE Belgesi Nedir?

CE işareti, Avrupa Ekonomik Alanında (AEA), serbest dolaşımda olan birçok ülkede kullanılır. CE işareti, üzerine konulduğu ürünlerin, asgari sağlamlık, güvenlik, sağlık ve çevre etkilerinin denetlendiğini, değerlendirildiğini veya izlenebilir olduğunu gösterir.

CE Belgesinin Fayd...

KKD İthalat Tebliği Kapsamında Laboratuvar Testlerinin Uygulamaları - 2021

KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMLARIN İTHALAT DENETİMİ TEBLİĞİ(ÜRÜN GÜVENLİĞİ VE DENETİMİ: 2020/11)

 

İlgili tebliğe göre, test işlemleri için laboratuvara gönderilen ürünler, laboratuvar tarafından, ortak olmayan kısımları çalışılacaktır.

Aynı başvuru, aynı sevkiyatta, aşağıda görsel örnekleri verilen d...

BAZI TEKSTİL, KONFEKSİYON VE DERİ ÜRÜNLERİNİN DENETİMİNE İLİŞKİN TEBLİĞ (ÜRÜN GÜVENLİĞİ VE DENETİMİ: 2021/18)

Ticaret Bakanlığı’ndan 7 Kasım 2020 tarihli 31297 sayılı resmi gazete yayınlanan “BAZI TEKSTİL, KONFEKSİYON VE DERİ ÜRÜNLERİNİN DENETİMİNE İLİŞKİN TEBLİĞ (ÜRÜN GÜVENLİĞİ VE DENETİMİ: 2021/18), daha önce RDDS sistemi ile ithalat denetimi gerçekleştirilen ürünlerin TAREKS denetim sistemine geçmesini s...

KKD İthalat Tebliği Kapsamında Laboratuvar Testlerinin Uygulamaları

İlgili tebliğe göre, test işlemleri için laboratuvara gönderilen ürünler, laboratuvar tarafından, ortak olmayan kısımları çalışılacaktır.

Aynı başvuru, aynı sevkiyatta, aşağıda görsel örnekleri verilen durumlarla karşılaşıldığında, aynı renk/materyal çerçeve ya da aynı renk/özellik/kategori’de camlar ayrı ayrı çalışılmayacak, ortak kabul edilecektir.

İthalatta Güneş Gözlüğü Denetimleri Başladı

09/09/2020 tarihinde, Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü tarafından, Gümrük Müşavirliği Derneklerine 24545304-553.02 sayılı ve Güneş Gözlüklerinin Denetimi konulu bir yazı gönderildi. 

Tüketici Ürünlerinin İthalat Denetim Tebliği
Tüketici Ürünlerinin İthalat Denetim Tebliği

27 Aralık 2019 tarihli, 30991 sayılı (Mükerrer) Resmi Gazetede yayınlanan Tüketici Ürünlerinin İthalat Denetimi Tebliği (Ürün Güvenliği ve Denetimi 2020/12) kapsamında, hijyenik petlerden, çocuk bakım ürünlerine, cep telefonu kılıf ve kapaklarından, bilgisayar fare altlıklarına, kol saatlerinden imitasyon takılara kadar birçok ürün grubu denetlenmektedir.